Vodík H2

Definice:

Vodík se běžně vyskytuje v přírodě v podobě sloučenin s jinými prvky. Jde o nejlehčí plyn, který je bezbarvý a bez jakéhokoli zápachu a je označován jako nejhojnější prvek ve vesmíru. Existuje mnoho způsobů, jak vodík získat. V dnešní době je nejčastěji používána metoda získávání vodíku při zpracování ropy. Další variantou je například rozpouštění kovů - železo zinek, ve zředěných kyselinách - sírové, chlorovodíkové, čímž se ale získá jen velmi malé množství tohoto plynu.

Použití:

Vodík se používá v mnohých průmyslových odvětvích, například v potravinářství, kde je využíván hydrogenaci kapalných olejů, v chemickém průmyslu k výrobě amoniaku a metanolu, v energetice jako teplonosné médium nebo pro reakci s kyslíkem v v systému chladící vody, ale i při výrobě kovů nebo kovovýrobě, kde zastává funkci běžné směsi s argonem při svařování. Vodík patří mezi vysoce hořlavé plyny a ve vysokých koncentracích může způsobit dušnost.

JAK OBJEDNAT?

triomil, rozvoz plynu,technické plyny,Siad,

Stačí zavolat na uvedené kontakty a my Vám plyn v domluvený termín přivezeme.

Vodík a jeho směsi dodáváme v celých jižních Čechách ve městech: České Budějovice, Český Krumlov, Vyšší Brod, Jindřichův Hradec, Písek, Blatná, Netolice, Vodňany, Prachatice, Strakonice a v Táboře. Dle dohody jsou možné i jiné lokality.

Objednejte přes formulař