Helium He

Definice:

Helium je hned po vodíku druhým nejlehčím plynným prvkem, jenž je bezbarvý, nehořlavý a bez jakéhokoli zápachu. Jeho molekula je ze všech nejmenší a mezi prvky má i nejnižší bod varu. Jedná se o nejchladnější známou látku, jelikož helium zůstává kapalné téměř až do absolutní nuly. Je chemicky interní, netoxický, jen minimálně rozpustný ve vodě a vysoce tepelně vodivý. Helium se vyskytuje v atmosféře, avšak kvůli velmi nízké koncentraci není prakticky možné komerční získávání tohoto plynu ze vzduchu. Veškeré helium se proto získává z ložisek zemního plynu.

Použití:

Využití tohoto plynu je pestré, používá se v nejrůznějších aplikacích, například v kovovýrobě k vytvoření interního krycího štítu, v leteckém průmyslu k plnění létacích objektů lehčí než vzduch, v elektronickém průmyslu, kde slouží k vytvoření řízené atmosféry při výrobě polovodičových součástek, ale i při výrobě polovodičů, kdy je využíván pro vytvoření ochranné atmosféry. Ačkoli hélium nepatří mezi toxické plyny, může při vyšší koncentraci způsobit dušnost z nedostatku kyslíku.

Helium a jeho směsi dodáváme v celých jižních Čechách ve městech: České Budějovice, Český Krumlov, Vyšší Brod, Jindřichův Hradec, Písek, Blatná, Netolice, Vodňany, Prachatice, Strakonice a v Táboře. Dle dohody jsou možné i jiné lokality.

JAK OBJEDNAT?

triomil, rozvoz plynu,technické plyny,Siad,

Stačí zavolat na uvedené kontakty a my Vám plyn v domluvený termín přivezeme.

Objednejte přes formulař